Så er fdk.nu i luften!!

FDK-logoSå er fdk.nu i luften og klar til at tage fat i foreningens mål, som bl.a. er at arbejde for at få bedre kendskab til kostvejledning og hvad dette kan gøre for det danske folk – selvfølgelig også at få en RAB godkendelse til vores uddannelse.

Vi er stadig i opstartsfasen og der er lang vej endnu før vi er en etableret forening, og derfor vil vi også gerne høre ris/ros, det kan du gøre ved at sende en mail under kontakt.

Det vil på fdk.nu være muligt at gøre reklame for sig selv ved at have et banner på forsiden og være med på Danmarkskortet så nye kunder nemmere kan finde dig – derudover vil der være specille tilbud til vores medlemmer, vi vil lave en e-katalog og masser af andre spændende ting.

Men husk overstående er kun muligt, hvis du støtter op og bliver medlem.

Vi glæder os til at arbejde med dig og for dig, med at skabe mere sundhed til det danske folk.

Share on Tumblrhttp://www.fdk.nu/wp-content/uploads/2013/04/FDK-logo2-150x96.jpgDigg This
 

Skriv en kommentar

*